Portugalia > Azory (Region)

Praia de Porto Pim

Plaża Porto Pim to doskonałe kąpielisko położone w zatoce Porto Pim, w mieście Horta, na wyspie Faial, w archipelagu Azorów.

Historia

Ze względu na położenie geograficzne tej plaży, można z niej również podziwiać zaskakujący widok na ważną część orografii wyspy. Plaża w Porto Pim ma drobny, miękki piasek i całkowitą długość 350 m. Ma wysoką wartość ekologiczną i dlatego jest częścią Obszaru Chronionego Krajobrazu Monte da Guia, który jest częścią Parku Naturalnego Faial. W 2011 r. park ten otrzymał nagrodę EDEN (European Destinations of Excellence). W 2011 r. plaża została odznaczona Błękitną Flagą za spełnienie wszystkich najwyższych wymagań w zakresie czystości, higieny i bezpieczeństwa oraz za uzyskanie statusu plaży o złotej jakości według Quercus.

Obszar ten ma również dużą wartość kulturową ze względu na historię, która mu towarzyszy. To właśnie tutaj w 1460 r. osiedlili się pierwsi osadnicy na wyspie. W 1629 r. król Filip III nakazał zbudować tam port, w którym miały cumować "…z pewnością statki z Indii, galeony i inne okręty podbojów. [Komentarz: co się stało z tym portem]. Dwa wieki później kontynentalna spółka zajmująca się połowem dorsza uczyniła z Horty port, do którego zawijały jej statki, budując w zatoce Porto Pim nabrzeże i magazyny do przechowywania i suszenia ryb. W połowie XIX wieku zatoka Porto Pim stała się ważnym miejscem połowu wielorybów na Azorach, a już na początku XX wieku - miejscem cumowania kabli podmorskich, które miały zapewnić łączność telegraficzną między Stanami Zjednoczonymi Ameryki a Europą. W połowie XX wieku rozpoczęto budowę fabryki wielorybów, której działalność trwała do lat 70. "Ze szczytu Monte das Moças widać zaokrągloną zatokę i wzgórze Queimado, które oddziela ją od innej, mniejszej muszli - Porto Pim".

Raul Brandão, Wyspy nieznane

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności