Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia de Nossa Senhora da Rocha

Praia de Nossa Senhora da Rocha (czasami nazywana Praia da Senhora da Rocha Beach) to plaża w parafii Porches, w gminie Lagoa, w regionie Algarve, w Portugalii. Leży obok małej społeczności rybackiej, która otrzymała popularną nazwę Senhora da Rocha w hołdzie Dziewicy Maryi, poświęconej starożytnej pustelni oblężonej na szczycie klifowego molo, gdzie można również znaleźć pozostałości fortu Nossa Senhora da Rocha. Ten ponton i plaża są wykorzystywane jako schronienie dla łodzi rybackich.

Plaża jest otoczona klifami, ale szczególnie interesujący jest klif na zachodzie, gdzie znajduje się fort i kaplica Nossa Senhora da Rocha. Na tym klifie znajduje się również tunel wydrążony w skale, który łączy Praia de Nossa Senhora da Rocha z Praia Nova.

Fakt, że Praia de Nossa Senhora da Rocha jest chroniona przez wysokie klify, stanowi ogromną zaletę nie tylko dla rybaków, ale także dla turystów w dni, kiedy wieją mniej przyjemne wiatry.

W pierwszą niedzielę sierpnia każdego roku miejscowa społeczność rybacka obchodzi ważne święto religijne, a procesja schodzi ze skalistego punktu na piaszczystą plażę.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności