Portugalia > Portugalia kontynentalna (Region)

Praia da Luz

Praia da Luz to plaża położona 7 km od Lagos (Algarve, Portugalia), w miejscowości Luz. Jest to obszar wypoczynkowy, do którego co roku przybywają turyści różnych narodowości (głównie portugalscy, hiszpańscy, angielscy, francuscy i niemieccy). Pomimo betonowego pasa, który wciąż się wokół niej rozwija, wioska zachowuje część swojego uroku, zwłaszcza w letnie dni, kiedy plaża jest jedną z najpopularniejszych.

Plaża

Sama plaża podzielona jest na dwie części - jedną z drobnym białym piaskiem, charakterystycznym dla regionu Algarve, i drugą ze skałami. Woda jest czysta i przejrzysta. Plaża jest odznaczona Błękitną Flagą. Plaży towarzyszy promenada z ławeczkami, zachęcająca do odpoczynku nad morzem.

Dziedzictwo

Średniowieczny kościół Luz de Lagos, znajdujący się we wsi Luz, został przebudowany w 1521 r. W XV i XVI wieku ucierpiał w wyniku kilku napadów, które spowodowały konieczność wybudowania wokół niego murów ochronnych. Został on poważnie uszkodzony podczas tsunami w 1755 roku. Później, w 1874 r., jego renowacja została sfinansowana ze składek mieszkańców. W XX w. gwałtowna burza i trzęsienie ziemi w 1969 r. spowodowały dalsze zniszczenia kościoła, przez co konieczna była jego ponowna renowacja.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności