Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Los Campizales y El Carreiro

Plaże Los Campizales i El Carreiro to dwie plaże praktycznie połączone w jedną, ponieważ do Los Campizales, która jest obszarem skalistym, przylega plaża El Carreiro w kształcie muszli, znajdująca się w asturyjskiej radzie Cudillero i należąca do miasta Albuerne. Plaża Los Campizales, znana również jako plaża Los Negros, jest otoczona klifami o wysokości 60 m lub więcej, co daje wyobrażenie o niebezpieczeństwie związanym z próbą zejścia na nią. Jest to część tak zwanego zachodniego wybrzeża Asturii.

Opis

Dostęp do tych plaż można uzyskać z miejscowości Valdredo i Albuerne. W obu przypadkach trzeba przejechać przez te wioski, a po dotarciu na łąki zostawić samochód i kontynuować pieszo ścieżkę w kierunku wybrzeża, co jest dość długą drogą. Plaża El Carreiro stanowi kontynuację plaży Los Campizales i jest od niej oddzielona niewielką betonową konstrukcją w formie rampy, na której rybacy składają kilka małych łodzi. W pobliżu znajduje się ujście strumienia, nie ma usług, zwierzęta domowe są dozwolone.

Zalecane i praktycznie jedyne zajęcia to spearfishing i wędkarstwo. Jeśli robisz specjalizację podwodną, musisz podjąć odpowiednie środki ostrożności, ponieważ warunki na morzu są bardzo zmienne. Tak zwana "Playa del Negro" ma spektakularne płycizny w surowe dni.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności