Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Playa d'en Bossa

Playa d'en Bossa (po ibicku: Platja d'en Bossa) to słynna plaża na Balearach na wyspie Ibiza (Hiszpania), szczególnie często odwiedzana przez międzynarodowych turystów, głównie Brytyjczyków, Niemców i Włochów. Znajduje się ono w gminie Sant Josep de sa Talaia i jest położone około 3 km na południe od miasta Ibiza. Główne lotnisko wyspy znajduje się około 3,4 km od Platja d'en Bossa.

Opis

Playa d'en Bossa ma długość 2,7 kilometra i jest jedną z najdłuższych plaż na wyspie. Jest to plaża silnie zurbanizowana, na którą składają się głównie duże kompleksy hotelowe, restauracje, sklepy detaliczne i domy mieszkalne. W miesiącach letnich obszar ten jest jednym z najbardziej ruchliwych kurortów na wyspie.

Ma otwartą strukturę zatoki na wschodzie, wystawioną na silne wiatry, ale zawsze od morza do brzegu, co doceniają surferzy. Piasek jest drobnoziarnisty, biały, pochodzenia naturalnego, o szerokości od 20 do 30 metrów. Dno morskie jest również piaszczyste i ma niewielką głębokość: 25 m głębokości to pół metra, a 50 m od brzegu to 1 metr. Na końcu plaży znajduje się Torre de la Sal Rossa, dobrze zachowana wieża obronna. Wysoki poziom urbanizacji sprawia, że miasto dysponuje szerokim wachlarzem usług. Na miejscu znajduje się park wodny i cotygodniowy targ rzemieślniczy.

Na tej plaży znajduje się uważana za najdroższą restaurację na świecie, Sublimotion, której właścicielem jest madrycki szef kuchni Paco Roncero.

Dostęp

Z oddalonego o 4 km miasta Ibiza można łatwo dojechać samochodem, rowerem lub autobusem. Parkowanie jest stosunkowo łatwe, ponieważ parkingi znajdują się wzdłuż całej plaży, zazwyczaj w pobliżu najpopularniejszych restauracji.

Kluby nocne

Playa d'en Bossa jest popularna dzięki barom, klubom i dyskotekom. Jedną z najsłynniejszych dyskotek była Space Ibiza, która znajdowała się w tej okolicy Klub ten zajmował miejsce dawnego centrum konferencyjno-wystawienniczego, które zostało zamknięte i sprzedane. W 1987 r. otwarto tam dyskotekę. W latach 90. DJ-e klubowi zaczęli wyprowadzać swoje sety na zewnątrz, na taras, co zapoczątkowało charakterystyczny dziś styl imprezowania na Ibizie. Do najsłynniejszych DJ-ów, którzy grali w tym klubie, należą Carl Cox, Paul Oakenfold, Sasha, Erick Morillo, Surco Armada, Danny Tenaglia i Robbie Rivera.

W 2010 r. ogromną popularność zyskało inne miejsce - Ushuaïa Ibiza Beach Hotel, które przejęło miejsce Space i zostało uznane przez DJ Magazine za "najlepszy klub na świecie". Ushuaïa transmitowała nawet wydarzenia muzyczne dla BBC Radio 1.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności