Hiszpania > Alicante (Region)

Playa del Postiguet

Plaża Postiguet, lub po prostu El Postiguet, znajduje się w hiszpańskim mieście Alicante, w okręgu Ensanche Diputación, graniczącym z dzielnicami Santa Cruz i Raval Roig-Virgen del Socorro.

Charakterystyka

Znajduje się w samym centrum miasta Alicante, u stóp zamku Santa Bárbara, jest otoczone promenadą wyłożoną palmami i posiada szeroki pas złotego piasku oraz spokojne wody.

Jej nazwa pochodzi od małej bramy w starych murach Alicante, która dawała dostęp do miasta i która nazywała się "el Postigo", od której wzięła się nazwa starej ulicy Alicante el Postigo i plaży el Postiguet.

Plaża ta jest ikoną dla mieszkańców Alicante i pojawia się w wielu popularnych piosenkach, z których najbardziej znana to La manta al coll.

Wschodni kraniec plaży, obok stacji La Marina i dzielnicy Vistahermosa, tradycyjnie nazywany jest Playa del Cocó i jest miejscem, z którego wystrzeliwane są fajerwerki po uroczystościach Bonfires of San Juan.

Warto zauważyć, że po zakończeniu prac w centrum miasta plaża odzyskała swoją niebieską flagę. Warto również zauważyć, że po zakończeniu prac w centrum miasta plaża odzyskała swoją niebieską flagę.[5

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności