Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Málaga (Region)

Playa del Peñón del Cuervo

Plaża Peñón del Cuervo to plaża we wschodniej dzielnicy miasta Malaga, w Andaluzji, w Hiszpanii. Jest to odosobniona plaża o ciemnym piasku, położona na wschodnim wybrzeżu miasta, pomiędzy plażą El Candado a plażą La Araña. Ma około 350 metrów długości i średnio około 25 metrów szerokości.

Lokalizacja

Stanowi część miejskiego parku leśnego o nazwie Peñón del Cuervo - parku morsko-lądowego i jest bardzo popularny. Często organizowane są tu moragi (wieczorne spotkania przyjaciół na plaży, z ogniskiem, jedzeniem i piciem) oraz inne zajęcia towarzyskie. Na terenie obiektu znajduje się kontrolowane miejsce do grillowania oraz miejsce piknikowe ze stołami i ławkami.

Peñón del Cuervo

Nazwa plaży pochodzi od Peñón del Cuervo, formacji skalnej znajdującej się tuż przy brzegu. Skała ta dzieli plażę o tej samej nazwie na dwie części, stanowiąc główny element tego kąpieliska i miejsca rekreacji.

Ma 46 metrów długości, do 28 metrów szerokości i 12 metrów wysokości. Znajduje się on zaledwie kilka metrów od plaży i zazwyczaj można do niego dojść pieszo.

Peñón del Cuervo jest ważną enklawą biologiczną, ponieważ jest domem dla endemicznej rośliny wiecznie zielonej Malagi (Limonium malacitanum). Jest to również miejsce występowania endemicznej wiecznie zielonej Malagi (Limonium malacitanum).

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności