Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Huelva (Region)

Playa de Torre del Loro

Plaża Torre del Loro (lub Torre del Río de Oro) to naturalna plaża położona na granicy gmin Palos de la Frontera i Almonte, choć w punkcie dostępu do niej zbiegają się cztery gminy: Palos de la Frontera, Moguer, Lucena del Puerto i Almonte. Położone jest na wschodnim wybrzeżu prowincji Huelva. Jego nazwa pochodzi od typowego dla dialektu andaluzyjskiego zniekształcenia pierwotnej nazwy starożytnej wieży strażniczej Torre del Río de Oro, która wyłania się z piasku na wybrzeżu. Wieża ta, pochodząca z XVI wieku, została zbudowana za panowania Filipa II w celu zapobiegania atakom piratów barbarzyńskich. Obecnie na brzegu plaży można zobaczyć różnej wielkości pozostałości tej wieży.

Podobnie jak okoliczne plaże, ma drobny, złoty piasek. Leży bezpośrednio na wschód od plaży Arenosillo i na zachód od plaży Asperillo.

Statek Rayo zatonął w tym rejonie po bitwie pod Trafalgarem 21 października 1805 r., a po postoju w Kadyksie zatonął 31 dnia tego samego miesiąca, kiedy nie wytrzymał sztormu, który nastąpił po bitwie. Statek Rayo znajduje się na plaży.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności