Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Pontevedra (Region)

Playa de Santa Baia

Plaża Santa Baia (znana również jako plaża Borralleiro) to jedna z plaż należących do miasta Vigo, położona w parafii Alcabre.

Charakterystyka

Półmiejska plaża położona na wschód od miasta Vigo, która wraz z sąsiednią plażą Carril tworzy plaże Alcabre, oddzielone od siebie niewielkim skalistym cyplem. Tylną część plaży zajmuje roślinność i chodnik dla pieszych, nadając jej półnaturalny charakter, przerywany jedynie przez sporadycznie pojawiające się sąsiednie budynki. Piaski zalegają na dnie zatoki, a resztę zajmuje muł i błoto, co sprawia, że nie nadaje się ona do kąpieli. Plaża jest również bardzo spokojna.

Usługi

Podjazdy, kosze na śmieci, prysznice, urządzenia do sprzątania.

Dostęp

Dojazd drogą przez Avenida Atlántida w kierunku kościoła parafialnego i budynku Stowarzyszenia Sąsiedzkiego Nosa Terra de Alcabre. Dostęp do areny za pomocą ramp.

Do tej plaży kursują następujące autobusy miejskie Vitrasa: L10, C15B i C15C.

Inne

Mówi się, że na tej plaży wylądował korsarz Francis Drake. Pod koniec XIX wieku spędzały tu lato rodziny angielskie, które przybyły do Vigo, aby pracować dla pionierskiej firmy Eastern Telegraph Company, znanej jako "Angielski Kabel", i które z kolei wprowadziły na te wybrzeża piłkę plażową. Plaża ta jest również znana jako "Angielski Kabel".

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności