Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Pontevedra (Region)

Playa de Samil

Plaża Samil znajduje się w parafii Navia, w galicyjskiej gminie Vigo. Jest jedną z plaż w Vigo odznaczonych Błękitną Flagą. Plaża Samil znajduje się w parafii Navia, w galicyjskiej gminie Vigo. Plaża Samil jest jedną z plaż w Vigo odznaczonych Błękitną Flagą.

Charakterystyka

Plaża miejska, położona na zachód od miasta Vigo. Rozległy obszar piaszczysty Samil, o długości ponad kilometra z drobnym piaskiem, jest jedną z najbardziej popularnych i znanych plaż w Galicyjskim Rías Baixas, zarówno ze względu na jej piękno, jak i na to, że posiada wszelkiego rodzaju udogodnienia i infrastrukturę. Na północy kończy się ona na obszarze skalistym, poprzecinanym drobnymi piaskami i pozostałościami pola wydmowego, które niegdyś zajmowało teren po plaży piaszczystej, gdzie można wyróżnić małe zatoczki A Punta i Espedrigada, tę ostatnią również odznaczoną Błękitną Flagą i przeznaczoną dla nudystów. 7].

Usługi

Wszystkie, m.in. boiska do koszykówki, prysznice, kładki, system nagłośnienia, miejsca piknikowe, promenada, baseny publiczne, place zabaw dla dzieci, lodowisko, urządzenia dla osób niepełnosprawnych ruchowo do kąpieli w morzu, tereny zielone oraz punkt ratowniczy Czerwonego Krzyża. W pobliżu plaży znajduje się również kręgielnia, pole namiotowe, dyskoteki, hotele, restauracje oraz kompleks sportowy Samil, w skład którego wchodzi boisko do piłki nożnej, trzy korty do tenisa wiosłowego oraz dwanaście kortów tenisowych. 9.

Dostępy

Bardzo łatwy dostęp do drogi z dużymi terenami parkingowymi. Droga Vigo-Bayona. Avenida de Samil. Autobusy miejskie Vitrasa z Vigo: L10, C15A, C15B i C15C przez cały rok; C3 w lecie; oraz linie nocne CN1 i CN2.

Inne

Widoki na wyspy Cíes i zachody słońca nad morzem.

Zalecenia

Wszystkie rodzaje środowisk. Najbardziej naturalny obszar plaży znajduje się na jej północnym krańcu.

Ciekawostki

Jest to tytuł piosenki zespołu Siniestro Total Rock en Samil z Vigo, będącej wersją utworu Rockaway Beach zespołu The Ramones.

Galeria obrazów

Plaża Samil

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności