Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > La Coruña (Region)

Playa de Morouzos

Plaża Morouzos (praia de Morouzos w języku galicyjskim) znajduje się w hiszpańskiej gminie Ortigueira, w północnej części prowincji La Coruña. Plaża Morouzos (praia de Morouzos w języku galicyjskim) znajduje się w hiszpańskiej gminie Ortigueira, w północnej części prowincji La Coruña.[1

Opis

Jest to plaża położona w wiejskim otoczeniu, zwrócona na północ, u zbiegu ujścia rzeki Ortigueira (na wschodzie) oraz ujścia rzeki Ladrido i rzeki Baleo (na zachodzie). Na jej wschodnim brzegu znajduje się wyspa San Vicente, mała wysepka połączona z plażą przesmykiem, do którego dostęp jest możliwy tylko podczas odpływu.

Jest to wietrzna plaża z umiarkowanymi falami. Znajduje się tu jeden z najbardziej reprezentatywnych i rozległych systemów wydmowych w Galicji, obejmujący rozległy obszar pływowy z bagnami, trzcinowiskami i lasem sosnowym.

Na jej południowo-zachodnim krańcu znajduje się laguna San Martiño, powstała w wyniku spiętrzenia wody w zagłębieniu systemu wydm. Laguna ta była przedmiotem programu odbudowy, który w 2007 roku otrzymał nagrodę San Telmo przyznawaną przez Galicyjskie Stowarzyszenie Inżynierów Budowlanych.

Znajdują się tam toalety, prysznice, parking publiczny, ratownicy i osoby niepełnosprawne.

Podczas festiwalu Ortigueira w lesie sosnowym organizowane jest bezpłatne pole namiotowe[14

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Plaże w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności