Hiszpania > Andaluzja (Region)
Hiszpania > Málaga (Region)

Playa de Malapesquera

Plaża Malapesquera, zwana również Malapesca lub Torre Bermeja, to plaża w gminie Benalmádena, na wybrzeżu Costa del Sol, w prowincji Malaga, w Andaluzji, w Hiszpanii. Jest to plaża miejska o ciemnym piasku, położona na wschodnim krańcu gminy, pomiędzy przystanią Benalmádena a plażą Santa Ana. Naprzeciwko tej plaży znajduje się ujście wspomnianej wcześniej mariny.

Charakterystyka

Jego długość wynosi średnio około 700 metrów, a szerokość 50 metrów. Jest to bardzo popularna plaża z różnego rodzaju usługami. Dostęp do niego jest możliwy z różnych części nadmorskiej promenady, a dla pojazdów upoważnionych i osób o ograniczonej sprawności ruchowej przewidziano schody i przejścia.

Jest wyposażony w obiekty sportowe (piłka nożna i siatkówka plażowa), a także ogólnodostępne urządzenia do ćwiczeń w przyległej sztucznej oazie z trawą i palmami. W pobliżu znajduje się Club Náutico Marítimo de Benalmádena (Klub Żeglarski Benalmádena) oraz prywatna szkoła surfingu. Wielu miłośników tego sportu wybiera ją podczas sztormowych dni i wschodnich wiatrów ze względu na niskie i średnie fale.

Na promenadzie i w marinie, z którą graniczy, znajdują się liczne punkty handlowe, rozrywkowe i restauracyjne, a także akwarium Sea Life Benalmádena. Na plaży znajduje się również akwarium Sea Life Benalmádena.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności