Hiszpania > Murcia (Region)

Playa de la Hita

Plaża La Hita jest jedną z otwartych przestrzeni i wysp Mar Menor i znajduje się w gminach Los Alcázares i San Javier, w regionie Murcja, na wybrzeżu Mar Menor.

Plaża ta została uznana za obszar chroniony ZEPIM, ponieważ znajduje się na niej kilka siedlisk przyrodniczych o dużej wartości dla ptaków wędrownych. Prawie na całej długości plaża jest porośnięta trzciną (Phragmites australis), co pozwala na istnienie kilku mokradeł, na których gniazdują ptaki takie jak szczudłaki, rybitwy, trzcinniczki i czaple siwe. Wśród roślinności występuje sałata morska (Limonium cossonianum), która usuwa nadmiar soli z liści i nadaje im białawy wygląd.

Zajmuje powierzchnię 28 hektarów i składa się z piasku, słonego bagna i trzcinowisk, przy czym te ostatnie w ciągu ostatnich dwudziestu lat prawie się podwoiły, tracąc jedną trzecią trzcinowisk z powodu napływu słodkiej wody na powierzchni i przez warstwę pod nią.

Na plażę można dostać się z promenady Los Alcázares od strony Los Narejos, obok plaży Las Salinas, lub objazdem z drogi N-332 w kierunku kempingu Mar Menor, którego plaża stanowi północną granicę. Ze względu na ochronę, jaką się cieszy, można ją uznać za jedną z niewielu dzikich plaż w Mar Menor. Plaża ta jest również jedną z najpiękniejszych w Mar Menor.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności