Hiszpania > Alicante (Region)

Playa de la Granadella

Plaża Granadella to plaża żwirowa znajdująca się w zatoce o tej samej nazwie w gminie Jávea w prowincji Alicante (Hiszpania). Na drodze do Cabo de la Nao znajdują się znaki prowadzące do zatoki. Jadąc drogą Granadella, można dotrzeć bezpośrednio do zatoki. Zjazd tą drogą przebiega przez Park Leśny Granadella. Jest to rustykalna zatoczka żwirowa o dużej zajętości, o długości około 160 metrów i szerokości 10 metrów. Jest to zatoka granicząca od północy z Punta, a od południa z Punta del Castillo de la Granadella. La Cala de la Granadella przez dwa kolejne lata była wybierana najlepszą plażą w Hiszpanii w konkursie organizowanym przez Antenę 3.

Jest on położony w odizolowanym środowisku, z dostępem do drogi. Jest to plaża odznaczona Błękitną Flagą, na której znajduje się boja do wyjścia z łodzi.

Sporty wodne

Ta zatoka jest jedną z najlepszych do nurkowania, nurkowania z rurką i snorkelingu. Piękno dna morskiego jest znane i podziwiane przez wszystkich miłośników tego sportu, ponieważ istnieje kilka zalecanych tras. Najbliższa trasa jest dostępna bezpośrednio z plaży, ma niski stopień trudności i głębokość -10 metrów. Inne sporty, które można uprawiać, to jazda na nartach wodnych, kajakarstwo i podziwianie pięknej scenerii klifów nad morzem.

Wiatr nie przeszkadza plaży, ponieważ jest ona "objęta" i osłonięta górami. Z tego powodu nie jest to najlepsze miejsce do uprawiania sportów takich jak windsurfing, surfing czy paddle surfing. Osoby uprawiające windsurfing mogą wybrać się na plażę Primer Muntanyar, która jest do tego najbardziej odpowiednia.

Oferowane usługi

Ze względu na czyste, przejrzyste i spokojne wody zatoka ta jest corocznie nagradzana błękitną flagą, a stan morza jest również wskazywany. Dla bezpieczeństwa i spokoju użytkowników zatoka oferuje również usługi ratownika i ratownictwa morskiego od 15 czerwca do 15 września od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 11:00 do 19:00. W Cala de la Granadella kąpiący się mają do dyspozycji bezpłatne toalety publiczne.

W miesiącach letnich, dla rozrywki najmłodszych, instalowana jest pływająca platforma, z której można skakać i cieszyć się przyjemną kąpielą. Innym rodzajem usług rekreacyjnych jest wypożyczanie kajaków i kanoe na wycieczki po zatoce. Można również wypożyczyć leżaki i parasole, aby w pełni komfortowo opalać się i spędzać dzień na plaży. Użytkownicy mogą zaparkować swoje pojazdy na parkingu gruntowym w bezpośrednim sąsiedztwie plaży, choć zaleca się przyjazd wcześnie rano, aby zapewnić sobie miejsce parkingowe, ponieważ zatoka szybko się zapełnia ze względu na duże nasycenie wody w zatoce. Jest też parking dla osób niepełnosprawnych.

Z parkingu przy zatoce można dojść do bardzo pięknego szlaku turystycznego, z którego roztacza się wspaniały widok na zatokę. Celem tej trasy jest dotarcie do zamku Granadella, gdzie znajdują się dobrze zachowane pozostałości starożytnej fortyfikacji, która służyła jako obrona przed atakami piratów berberyjskich. Gdy dotrzesz do zamku, musisz zawrócić ścieżką, którą przyszedłeś, aż do plaży.

W zatoce znajdują się trzy restauracje:

Restauracja Sur

Restauracja Rosita

Bar Restaurant LlebeigTrzy restauracje specjalizują się w daniach z ryżu i świeżych ryb, ale jest to również idealne miejsce na aperitif, drinka lub orzeźwiające lody z pięknym widokiem na zatokę. Restauracje te są czynne tylko latem, chociaż kiedy nadchodzi ciepła pogoda (kwiecień-maj), są one zazwyczaj otwarte w weekendy. Nie ma tu żadnych innych usług, takich jak sklepy czy hotele, ponieważ jest to plaża rustykalna, z dala od miejskiego życia.

Urbanizacja i mieszkania

W Cala de la Granadella znajduje się Avenida del Tio Català, droga pełna domów położonych jeden obok drugiego. Domy te należały do byłych rybaków i były przekazywane z pokolenia na pokolenie lub zostały sprzedane osobom trzecim. Chociaż wszystkie domy są własnością prywatną, niektóre z nich są wynajmowane na sezon letni. Niewątpliwie dla tych, którzy szukają ciszy, spokoju i kontaktu z naturą, jest to jedno z najlepszych miejsc.

Schodząc do zatoki wzdłuż drogi Granadella, można znaleźć dużą liczbę domów i willi, z których wiele jest wynajmowanych na cały rok, a nawet wystawionych na sprzedaż.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności