Hiszpania > País Vasco (Region)
Hiszpania > Vizcaya (Region)

Playa de Gorliz

Plaża Gorliz, położona w biskajskiej gminie Gorliz, w Kraju Basków (Hiszpania), to piaszczysta plaża otoczona promenadą. Północna część nazywana jest często Plażą Astondo. Plaża ta jest jedną z najbezpieczniejszych na wybrzeżu baskijskim, dzięki swojemu muszelkowatemu kształtowi, który chroni ją przed prądami morskimi. Ze względu na swoją szerokość i bezpieczeństwo jest ulubionym miejscem rodzin w sezonie letnim.

Gorliz jest gminą w Bizkaia, która otrzymuje najwięcej godzin słonecznych, do czego przyczynia się fakt, że słońce zachodzi bezpośrednio nad morzem, dzięki czemu można cieszyć się jego promieniami aż do ostatniej chwili. Obecnie plaża ciągnie się aż do lasu sosnowego, a oddziela ją jedynie długa promenada.

Prysznice i toalety znajdują się w trzech punktach na plaży: w Astondo, przed drewnianą kładką oraz przy stanowisku ratownika na rondzie. W tym miejscu znajduje się również Bizimeta, wypożyczalnia rowerów oraz punkt informacji turystycznej, który jest otwarty dla zwiedzających w okresie letnim, jako wsparcie dla Biura Turystyki przy Eloísa Artaza 1. Na promenadzie znajduje się również kilka punktów bezpłatnego WiFi.

W 2009 roku zmodyfikowano promenadę, usuwając znaczną część jezdni w pobliżu linii brzegowej, dzięki czemu poszerzono obszar plaży i przywrócono go do stanu sprzed budowy jezdni.

Obszar

Pływy niskie: 98,301 m²

W czasie przypływu: 78,141 m²

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności