Hiszpania > Alicante (Region)

Playa de El Alted

Plaża El Alted lub plaża El Altet to nazwa jednej z plaż w dzielnicy o tej samej nazwie (El Alted), w gminie Elche, w prowincji Alicante. Na północy rozciąga się ona do plaży Urbanova, należącej już do gminy Alicante; na południu graniczy z drugą plażą tej nadmorskiej miejscowości w Zatoce Alicante, zwaną Arenales del Sol, a następnie z wydmami Carabassí, należącymi do dzielnicy Balsares.

Jest to duży, nieskażony obszar o złotym piasku i spokojnych wodach. Znajduje się on na obszarze o dużej wartości ekologicznej, jakim są ekosystemy wydm nadmorskich. Jest to jeden z najbardziej unikalnych krajobrazów w prowincji, ponieważ można tu obserwować złożone funkcjonowanie genezy wydm, co sprawia, że jest to wyjątkowy punkt odniesienia w Hiszpanii. Plaża ta charakteryzuje się również drobnym piaskiem o złotym kolorze, który rozciąga się na długości 2 kilometrów.

Naturalny ekosystem plaży Altet tworzy sama plaża, jej system wydm kopalnych oraz słone bagno Sinieta lub Bassars, znajdujące się na tyłach plaży. Ten przybrzeżny ekosystem jest również ściśle związany ze słonym bagnem Agua Amarga i pasmem górskim Colmenares na północy, a także Clot de Galvany, wydmami Carabassi i pasmem górskim Santa Pola na południu.

Ekosystem ten, słone bagno Agua Amarga i Clot de Galvany, a także słone bagna Santa Pola i Hondo de Elche, znajdują się na tym samym terytorium, które obejmuje równinę aluwialną rzeki Vinalopó.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności