Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Pontevedra (Region)

Playa de Barra

Plaża Barra to plaża wydmowa położona na końcu półwyspu Morrazo w ujściu rzeki V, osłonięta przez cypel Subrido. Należy do gminy Cangas de Morrazo w Galicji, w Hiszpanii.

Jest on częścią obszaru chronionego i należy do sieci Natura 2000 Cabo Home i Costa da Vela oraz sąsiaduje z parkiem narodowym Wysp Atlantyckich.

Opis

Poniżej miejscowości Donón, w otoczeniu rodzimych lasów sosnowych i wydm, rozciąga się plaża Barra, tworząc wspaniały obszar białego piasku. Od zachodu zamyka ją zbocze góry Subrido, a od wschodu mały skalisty cypel, który oddziela ją od sąsiedniej i bardziej zurbanizowanej plaży Viñó, tworząc ciągły obszar piaszczysty, otwierający się na małą zatokę, której zawdzięcza swoją nazwę i która służy jako kotwicowisko dla licznych łodzi wycieczkowych. Za nim, w kierunku północnym, rozciąga się piaszczysty teren porośnięty sosnami, który na zachodnim krańcu zamyka długa wydma. Na południu wody ujścia rzeki Vigo są zamknięte u jej ujścia przez Wyspy Cies, z którymi jest ona podobna.

Plaża Barra ma 750 metrów długości i średnią szerokość 30 metrów. Jest wietrznie, z umiarkowaną falą i zimną wodą. Piasek jest biały i drobnoziarnisty, z resztkami muszli skorupiaków, jest to niska, płaska plaża, odpowiednia do spacerów, bardzo zmienna w zależności od pływów. Plaża jest również bardzo płaska.

Ujście rzeki Barra znajduje się między punktem Creixiña, punktem Corveiro dos Castros i punktem Subrido lub Fuxiño, które stanowią część małego półwyspu Cabo Home, zamykającego ujście Vigo od strony północnej. W skład zatoki wchodzą plaże Barra, Viñó, Nerga oraz mała zatoczka A Nova.

Dostęp

Do plaży można dojechać drogą PE-1006 łączącą Cangas del Morrazo z miejscowością Odón, skręcając w drogę Rúa de baixada a Viño, która prowadzi do parkingu na skraju chronionego obszaru wydmowego. Stamtąd przejdź na plażę. Prowadzi do niego kilka ścieżek i szlaków, dzięki którym możemy podziwiać las sosnowy porastający pas wydm na plaży.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności