Hiszpania > Alicante (Region)

La Marina (Elche)

La Marina to dzielnica gminy Elche, w prowincji Alicante (Hiszpania). Położony jest nad Morzem Śródziemnym, u podnóża Sierra del Molar, bardzo blisko Guardamar del Segura i Salinas de Santa Pola. Taką samą nazwę nosi półtorakilometrowa plaża przed miastem La Marina. Główny dojazd do La Mariny prowadzi przez drogę krajową N-332.

Geografia

Znajdują się tu plaże pozamiejskie, z systemami wydm i dużymi zagajnikami sosnowymi. Główna plaża (Las Pesqueras) ma 1100 metrów długości, choć w kierunku południowym ciągnie się ona do plaży Los Tusales de Guardamar del Segura.

Historia

Historia La Mariny jest ściśle związana z fundacją i działalnością kardynała Bellugi, który prowadził ważne prace w regionie Vega Baja del Segura, gdzie promował kolonizację nowych ziem, zakładanie nowych osad na terenach bagiennych lub podmokłych, osuszanie ich w celu wykorzystania w rolnictwie. Z dawnej osady San Francisco de Asís w Sierra del Molar, ponieważ to właśnie po jej opuszczeniu z powodu malarycznych gorączek bagien i mokradeł Vega Baja, La Marina została przeniesiona ze swojej starej lokalizacji i zaczęła być budowana jako ośrodek miejski w jej obecnej lokalizacji przed linią brzegową.

Demografia

La Marina liczy 2 293 mieszkańców (INE 2009). W ostatnich latach La Marina doświadczyła szybkiego wzrostu demograficznego: w latach 2000-2006 liczba ludności wzrosła o 48%.

Gospodarka

Dawniej nastawiona na rolnictwo i rybołówstwo, dziś gospodarka La Mariny koncentruje się bardziej na zrównoważonej turystyce, dzięki bardzo restrykcyjnej polityce dotyczącej niekontrolowanego rozwoju miast. W La Marina znajduje się międzynarodowy ośrodek wypoczynkowy/camping najwyższej kategorii "Gran Confort", który jest główną atrakcją turystyczną dla obcokrajowców; jeśli chodzi o turystykę lokalną, główną atrakcją turystyczną jest plaża wyróżniona błękitną flagą. W Marinie znajdują się również dwa hotele i liczne restauracje w obszarze miejskim.

Zabytki

Kościół San Francisco de Asís

została zbudowana pod koniec XIX wieku, po tym jak stara kaplica, która powstała po zniknięciu wioski San Francisco de Asís, stała się zbyt mała. W czasie wojny secesyjnej został splądrowany i zamieniony na koszary, a po wojnie odrestaurowany. Jest to mały kościółek z jedną nawą i bocznymi kaplicami po obu stronach. W prezbiterium znajduje się ceramiczny ołtarz z obrazem Chrystusa Ukrzyżowanego, a po obu stronach dwie nisze, w których umieszczono wizerunki św. Franciszka z Asyżu i Matki Boskiej Różańcowej, patronów miejscowości.

Uroczystości

Na przełomie września i października w La Marina odbywają się obchody święta patronalnego ku czci San Francisco de Asís i Virgen del Rosario, patronów wioski.

Obejmują one takie wydarzenia, jak charanga (orkiestra dęta), procesja, mascletá (pokaz sztucznych ogni) i fajerwerki na cześć świętych patronów.

Plaże

Główną plażą w tej dzielnicy Elche jest plaża La Marina, piękna i rozległa (około 1500 metrów długości i 20 metrów szerokości) o drobnym, złotym piasku. Uważa się ją za półmiejską, ponieważ za częścią plaży znajdują się zabudowania, a za inną częścią - duży las sosnowy. Posiada błękitną flagę, nadzór morski oraz wypożyczalnię leżaków i parasoli. Jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Znajduje się tu również stacja żeglarska do uprawiania sportów wodnych. Plaża Pinet znajduje się kilka metrów na północ od La Marina i ma bardziej tradycyjny wygląd, z małymi domkami, restauracjami i dwoma hostelami na piasku plaży. Plaża jest również dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności