Hiszpania > Almeria (Region)
Hiszpania > Andaluzja (Region)

La Isleta del Moro

La Isleta del Moro (zwana również La Isleta del Moro Arráez lub po prostu La Isleta) to hiszpańska wieś i przysiółek w gminie Níjar, w prowincji Almería, położona na terenie Parku Naturalnego Cabo de Gata-Níjar.

Miejscowość liczy 171 mieszkańców. Położony jest 40 km od Almerii, przy drodze AL-3115.

W okolicy Isleta del Moro znajdują się miejsca o wielkim pięknie i wartości, takie jak naturalne plaże, wulkaniczne kaldery pasma górskiego Cabo de Gata oraz wysepka lub wysepka, do której nawiązuje nazwa miejscowości.

Kino i seriale

W tej wiosce i jej okolicach kręcono sceny do filmów takich jak "El pájaro de la felicidad" i "Un día sin fin", a także do krótkometrażowego filmu "Sea-Mail" Víctora Erice.

W tym miejscu kręcono również kilka odcinków serialu Atresmedia "Veneno", który w 2020 roku opowiadał o życiu Cristiny Ortiz (znanej jako La Veneno).

Ostatnio jednym z najbardziej znanych na arenie międzynarodowej filmów, w których wykorzystano to miejsce jako część planu filmowego, był Terminator: Mroczny los, ok. maja 2018 r. Film jest także scenerią dla filmu Terminator: Mroczny los.

Gospodarka

Jego głównym źródłem dochodów jest turystyka i gastronomia. Miejsce to znane jest z zatoczek i wspomnianych wyżej krajobrazów, a także z hoteli, szkół nurkowania i szlaków turystycznych. Rybołówstwo uzupełnia gospodarkę, choć obecnie tylko w niewielkim stopniu.

Mirador de la Amatista (Ametystowy punkt widokowy)

Na północ od tego miejsca, w kierunku Rodalquilar, znajduje się punkt widokowy Amatista, położony na wysokim klifie.

Kotwicowisko La Isleta

Plaża sklasyfikowana jako Strefa B4 w PORN z 2008 r.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności