Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Cala Portinatx

Plaża Cala Portinatx znajduje się w San Juan Bautista, w północnej części wyspy Ibiza, we Wspólnocie Autonomicznej Balearów, w Hiszpanii. W zatoce znajduje się osiedle o tej samej nazwie, zamieszkałe przez 510 osób. Jest to ważny ośrodek turystyczny nastawiony na turystykę rodzinną, skoncentrowaną na plażowaniu, z dala od turystyki dyskotekowej, która dominuje w innych częściach wyspy. Zatoczka jest więc bardzo zurbanizowana i posiada wiele punktów usługowych: restauracje, supermarkety, hotele, minigolf itp. Napływ kąpiących się jest bardzo ważny.

Portinatx składa się z trzech zatok: s'arenal gros, s'arenal petit i es port de Portinatx. S'arenal gros jest największym z nich, znajduje się pomiędzy dwoma pozostałymi i ma około 150 metrów długości. S'arenal petit znajduje się na lewo od s'Arenal Gros i ma około 50 metrów długości. Można do niego dotrzeć pieszo z s'Arenal Gros przez niedawno utworzoną drewnianą kładkę lub bezpośrednio z wejścia prowadzącego do hotelu w zatoce. Port Es znajduje się nieco dalej, na końcu drogi i urbanizacji, i ma około 30 metrów długości.

Portinatx jest położony w pobliżu San Juan, w górzystym terenie, w pobliżu którego znajdują się klify. W pobliżu znajduje się wieża obronna Torre de Portinatx z XVIII wieku. Pod koniec lat 50. w miejscowości swoją rezydencję założył architekt racjonalistyczny Germán Rodríguez Arias.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności