Hiszpania > Baleary (Wyspy)

Cala del Moro

Cala del Moro, czyli po majorkańsku "Caló d'es Moro", to plaża położona obok hiszpańskiej miejscowości Cala Llombards, w gminie Santañí na Majorce. Jest to półmiejska plaża o wspaniałych walorach krajobrazowych, z białym piaskiem i żwirem, która w sezonie letnim jest bardzo uczęszczana ze względu na ruch turystyczny.

To dziewicze zbocze, położone między wysokimi ścianami porośniętymi sosnami, krzewami, żarnowcami i drzewami mastyksowymi, jest w większości piaszczyste, ale usiane dużymi skałami. Fizjonomia ta zmienia się w zależności od intensywności sztormów, ponieważ prądy morskie wciągają muł pod powierzchnię morza, eliminując przestrzeń przeznaczoną na solarium. Jeśli dodamy do tego fakt, że jest ono niewielkie, a napływ kąpiących się osób powoduje, że znalezienie miejsca dla zwiedzających staje się prawdziwym problemem. Krystalicznie czyste wody, otwarte na morze, stanowią wielką atrakcję.

Krystalicznie czyste wody, otwarte na wschodnio-południowo-wschodnie wiatry, uwydatniają piaszczyste dno morskie, dobre do nurkowania i kotwiczenia małych łodzi, na głębokości od trzech do czterech metrów w pobliżu linii brzegowej. Dwie mile morskie dalej znajdują się obiekty portowe w porcie Cala Figuera.

Dostęp do plaży drogą lądową rozpoczyna się od bezpłatnego zaparkowania samochodu obok małych domów w dzielnicy Sa Comuna, około 1,1 kilometra od początku drogi prowadzącej do S'Almunia i pół kilometra od morza. Kontynuuj wędrówkę pieszo przez 400 metrów ścieżką, która zaczyna się przed końcem drogi i która przecina bardzo strome zbocze klifu prowadzące do piaszczystego terenu.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności