Hiszpania > País Vasco (Region)
Hiszpania > Vizcaya (Region)

Arrigorri

Plaża Arrigorri, położona w biskajskiej gminie Ondárroa, Kraj Basków (Hiszpania), to plaża miejska o złotym piasku, stąd jej nazwa czerwony kamień (arri = kamień i gorri = czerwony), która znajduje się w osłonie jednego z doków portu miejskiego, dzieląc zatokę z sąsiednią plażą Saturrarán.

Posiada niewielką promenadę, która na poziomie morza rozciąga się aż do Saturrarán. Dzięki szerokiej gamie usług jest to jedno z najbardziej uprzywilejowanych miejsc w mieście. Na terenie obiektu znajduje się ochrona, bar, prysznice, toalety i plac zabaw, zarówno na piasku, jak i na promenadzie, a także dostęp dla osób niepełnosprawnych. W latach 2008, 2009 i 2010 uzyskała certyfikaty UNE w zakresie jakości ISO 9001/2000 i ochrony środowiska 14001/2004.

Od czasu uruchomienia oczyszczalni ścieków w Galtzuaran jakość wody w zatoce znacznie się poprawiła, uzyskując ocenę dobrą, a nawet doskonałą w próbkach pobranych w środkowej części plaży. Ponieważ jest ona osłonięta przez doki portowe, jest chroniona przed falami, co sprawia, że jest to bardzo bezpieczna plaża. Te same doki przyczyniły się do powiększenia obszaru piaszczystego ze względu na zmianę prądów w zatoce, które przenosiły piasek z Saturrarán do Arrigorri.

Powierzchnia

Powierzchnia obszaru piaszczystego w różnych warunkach pływowych wynosi:

Pływy niskie: 7 425 m²

W czasie przypływu: 4 125 m².

Łącza zewnętrzne (i źródła)

W Wikimedia Commons znajduje się kategoria multimedialna poświęcona Arrigorri.

Informacje Ministerstwo Środowiska

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności