Grecja > Grecja kontynentalna (Region)

Οτζιάς Κέας

Otzias to najbardziej na północ wysunięta plaża Kea. Jest to piaszczysta plaża przy zatoce o tej samej nazwie. W przeszłości nazywano ją "piaskiem Otziasa". Dawna osada głównie rolników i hodowców, rzadziej rybaków. Dziś Otzias to turystyczna plaża zamieszkana zarówno przez Ghiotów, jak i głównie przez właścicieli domów wakacyjnych, z których wiele ma ciekawą architekturę. Posiada doskonałą bazę turystyczną i dwie tawerny. Połowa plaży jest zorganizowana z parasolami, podczas gdy reszta ma wspólne parasole i łóżka do opalania.

Od portu w Korisii dzieli go 5,5 km. Pobliskie plaże dostępne z Otzias to Ladoi, na zachód od Otzias, a na wschód Trzy Piaszczyste Plaże i Kefala, która "jest jedyną osadą na otwartym powietrzu, w której końcowy neolit na Cykladach jest w pełni reprezentowany".

Historia

Otzias był w czasach starożytnych portem do załadunku miltos. Miltos, czerwona ruda brązu występująca w obfitości w kopalniach w okolicy, była cenna przy tworzeniu waz z czerwonego brązu w warsztatach w Atenach. Kea, która również była dopływem Ateny, ładowała większość rudy z portu w Ozias. Znaleziska ze starożytnego portu zostały sfotografowane pod wodą przez N.M.P. Starożytne kopalnie noszą współczesną nazwę Trypospilies i są nadal częściowo dostępne.

Toponimiczne

Toponimy Ozias, Ozjasz i inne odmiany występują zwykle na terenach wysoko położonych i związane są z imieniem Zeusa lub Zeusa i prawdopodobnie z istnieniem sanktuarium Zeusa.

Plaże w okolicy

Pokaż plaże z całego regionu

Miejscowości w pobliżu

Plaże w pobliżu

Hotele w pobliżu plaży

Booking.com
Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności