Portugalia > Azory (Region)

Zona de Lazer da Poça Branca

Obszar rekreacyjny Poça Branca znajduje się w parafii Prainha, gminie São Roque do Pico, na wyspie Pico, w archipelagu Azorów. Chropowata skała wulkaniczna została zaadaptowana przez człowieka, który ukształtował istniejące przestrzenie między dużymi kamieniami, tworząc baseny różnej wielkości i z różnymi odstępami między nimi. można tu znaleźć miejsca do grillowania i boisko do siatkówki plażowej.

Obok tego terenu rekreacyjnego można obserwować bogatą roślinność endemiczną lasów Laurissilva charakterystyczną dla Makaronezji, gdzie wyróżnia się obfitość spergularia azorica, czyli wrzosu (erica azorica).

Jeśli chodzi o faunę i florę, można tu zaobserwować wiele różnych gatunków ptaków, wśród których można spotkać m.in. sieweczkę obrożną (calonectris diomedea borealis) i bączka (sterna hirundo), choć rzadziej występują tu takie gatunki jak czapla siwa (arfea cinerea), srokacz wielki (calidris alba) i sieweczka kentyjska (charadrius alexandrinus).

Jest to obszar odwiedzany przez małe walenie, zwłaszcza morświna (tursiops truncatus) oraz, czasami w pobliżu wybrzeża, żółwie, takie jak żółw błotny (caretta caretta) - gatunki wymienione w załączniku II do dyrektywy siedliskowej.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności