Hiszpania > Guipúzcoa (Region)
Hiszpania > País Vasco (Region)

Siete Playas

Siedem Plaż, czyli po baskijsku Zazpi hondartza, a potocznie Zazpi plaia, to obszar równin pływowych rozciągający się od plaży Saturrán do punktu Kardala w gipuaskiej gminie Motrico w Kraju Basków w Hiszpanii.

Dostęp do niej w czasie odpływu z plaży Saturrarán lub z plaży Burumendi ma długość 2520 metrów i szerokość 85 metrów w czasie odpływu, a w czasie przypływu znajduje się pod wodą. Dostęp do niej jest od strony zachodniej, od plaży Saturrarán.

Dostęp od strony zachodniej, od strony Saturrarán, prowadzi przez małą piaszczystą zatoczkę, która była połączona z plażą Saturrarán i została od niej oddzielona przez wybudowanie budynku gospodarczego "Saturraran Zahar". Po stronie wschodniej, z plaży Burumendi de Motrico, jest bezpośredni dostęp do równiny pływowej. Obszar ten rozciąga się wzdłuż podnóża bardzo niestabilnego klifu i stanowi przedłużenie rasy pływowej między Devą a Zumayą, choć ze względu na orientację muchołówki nie jest to tak istotne.

Krajobraz jest bardzo silny, a ponieważ jest otwarty na morze, fale są silne. Znajduje się tu wielkie bogactwo fauny i jest ono zwykle wykorzystywane przez rybaków. Między skałami znajduje się kilka małych piaszczystych zatoczek i kilka szczelin wypełnionych wodą, co ułatwia kąpiel. Nudyzm jest normalnym sposobem korzystania z tego terenu. W okolicy nie ma żadnych usług, najbliższe znajdują się w Saturrarán i Burumendi.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności