Hiszpania

Ribera de Cabanes

Ribera de Cabanes to nazwa obszaru geograficznego położonego około 13 kilometrów od miasta Cabanes, w regionie Plana Alta, w prowincji Castellón, nad Morzem Śródziemnym.

Jest to obszar położony bardzo blisko wybrzeża (które w tej gminie ma dziewiczą piaszczystą powierzchnię o długości prawie 7 kilometrów), ale na którym można zobaczyć duże obszary uprawne, zwłaszcza pod uprawę drzew owocowych. W jego najbardziej przybrzeżnej części znajdują się plaże, spośród których można wyróżnić następujące:

Plaża Cuartell Vell de Cabanes, o długości 3300 metrów linii brzegowej i szerokości 10 metrów. Jest to plaża kamienista, a dokładniej składa się z kamyków, żwiru i piasku. Jest to teren trudny, co oznacza, że chętnie odwiedzany przez naturystów.[5

laża Torre la Sal w Cabanes, w odróżnieniu od poprzedniej, jest plażą piaszczysto-żwirową, o długości 2000 metrów i szerokości 15 metrów, położoną obok Paseo Marítimo (promenady nadmorskiej). Jest tak nazywana, ponieważ znajduje się na niej wieża strażnicza lub strażnica, która należała do obrony zaginionego zamku Albalat dels Ànecs.

laża Cudolà w Cabanes, o długości 2 000 metrów i szerokości 10 metrów, jest plażą żwirową.

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności