Hiszpania > Galicja (Region)
Hiszpania > Pontevedra (Region)

Playas de Vigo

W całej gminie Vigo znajduje się 38 plaż i zatoczek, nie licząc 9 na Wyspach Cíes. Są wśród nich plaże piaszczyste z falami do uprawiania sportów wodnych, dzikie zatoczki, plaże rodzinne, plaże dla nudystów i plaże miejskie.

W czerwcu 2021 roku Stowarzyszenie Edukacji Ekologicznej i Konsumenckiej (ADEAC) wyróżniło błękitną flagą 10 następujących plaż w gminie: Argazada, Carril i Tombo do Gato w Alcabre, Fontaíña i el Vao w Corujo, Rodas na Wyspach Cíes, Samil w Navia, Canido w Oya, Muíños de Fortiñón w Sayanes oraz la Punta w Teis. Dzięki temu Vigo jest miastem o liczbie mieszkańców przekraczającej 100 000 w Hiszpanii, w którym znajduje się najwięcej plaż oznaczonych Błękitną Flagą. 8]

Plaże w Vigo

Oto 38 plaż i zatok w gminie Vigo, nie licząc 9 znajdujących się na wyspach Cíes:

Calo del Faro. Ta zatoka znajduje się w parafii Teis, na klifach góry A Guía. Ma 24 metry długości i 6 metrów szerokości. Plaża w Calzoa.

Plaża Calzoa. Znajduje się w parafii Corujo, ma 175 metrów długości i 35 metrów szerokości. Znana jest również jako plaża Las Barcas i posiada takie usługi jak prysznice i fontanna.

Plaża A Fábrica. Znajduje się on w parafii Teis, w pobliżu góry A Guía. Ma 17 metrów długości i 9 metrów szerokości.

Plaża Fontaíña. Znajduje się on w parafii Corujo i ma 280 metrów długości i 40 metrów szerokości. Znana również jako plaża Małej Syrenki, jest jedną z 5 plaż dla nudystów w gminie. Posiada usługi takie jak prysznice, fontanna i rampa wejściowa. Plaża Lagoa.

Plaża w Lagoa. Znajduje się on w parafii Teis, w pobliżu góry A Guía. Ma on 40 metrów długości i 8 metrów szerokości i jest wyposażony w takie usługi jak prysznice.

Plaża w Manquiña. Znajduje się w parafii Teis, w pobliżu nieistniejącej już stoczni Factorías Vulcano. Ma 19 metrów długości na 9 metrów szerokości i posiada takie udogodnienia jak prysznice i fontanna.[17

Plaża Mourisca. Położony w parafii Alcabre, w pobliżu Galicyjskiego Muzeum Morskiego. Ma 90 metrów długości i 8 metrów szerokości i znana jest również jako plaża Rzeźnia. Plaża Punta.

Plaża w Punta. Jest to najbardziej ruchliwa plaża w parafii Teis, o długości 50 metrów i szerokości 8 metrów. Obszar piaszczysty charakteryzuje się przezroczystą wodą i dużą ławicą skorupiaków. Znajdują się tam takie usługi, jak prysznice, fontanny, promenada, miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz punkt ratowniczy Czerwonego Krzyża.

Plaża Sobreira. Znajduje się w parafii Oya, ma 200 metrów długości i 80 metrów szerokości. Skaliste dno jej wód sprawia, że plaża ta jest bardzo atrakcyjna dla płetwonurków.

As Fontes Beach. Znajduje się w parafii Alcabre, a jego wymiary to 230 metrów długości i 16 metrów szerokości. Znana jest również jako piaszczysta część La Batería lub plaża Los Olmos i oferuje takie usługi, jak prysznice.

Plaża Argazada. Znajduje się on w parafii Alcabre i ma 410 metrów długości i 80 metrów szerokości. W pobliżu znajdują się również tory do jazdy na deskorolce i łyżworolkach.

Plaża Buraca. Znajduje się na przylądku Estai, w parafii Oya. Ma 126 m długości i 14 m szerokości. Jest to plaża z niewielką liczbą użytkowników, z występującymi na niej skałami.

Plaża Cala da Furna. Znajduje się na przylądku Estai, w parafii Oya. Plaża ma wymiary 6 m długości i 7 m szerokości, tworzą ją skały i jest trudno dostępna dla użytkowników.

Plaża Canido. Znajduje się w parafii Oya, ma 270 metrów długości i 40 metrów szerokości. W pobliżu znajduje się pole namiotowe, a także prysznice, fontanny i promenada.

Plaża Canto da Area. Znajduje się na przylądku Estai, w parafii Oya. Ma 98 metrów długości i 8 metrów szerokości i składa się z wychodni skalnych. Posiada plażę o długości 98 metrów i szerokości 8 metrów.

Plaża Carril. Znajduje się on w parafii Alcabre i ma 390 metrów długości i 15 metrów szerokości.

Plaża Espedrigada. Znajduje się on w parafii Alcabre i ma 75 metrów długości.

Plaża Fechiño. Znajduje się w parafii Corujo i ma 73 metry długości i 16 metrów szerokości.

Plaża Fontoura. Znajduje się w parafii Alcabre i ma 82 metry długości na 8 metrów szerokości. Na terenie obiektu znajdują się takie usługi jak fontanna i plac zabaw dla dzieci.

Plaża Foz. Znajduje się w parafiach Navia i Corujo, a jego wymiary to 300 metrów długości i 8 metrów szerokości. W obiekcie znajdują się takie usługi jak prysznice i fontanna.

Plaża Muíños de Fortiñón. Znajduje się on w parafii Sayanes, a jego wymiary to 100 m długości i 30 m szerokości. Znajdują się tam takie usługi, jak prysznice oraz stanowisko ratownika i ratowniczki Czerwonego Krzyża. Na tej plaży często uprawia się nudyzm, jest ona również bardzo popularna wśród miłośników sportów wodnych ze względu na silne fale i wiatr, chociaż latem jest osłonięta. Plaża Noiva.

Plaża Noiva. Znajduje się on w parafii Sayanes i ma około 50 metrów długości, choć jego wymiary mogą się zmieniać w zależności od pływów morskich. Podobnie jak na sąsiedniej plaży Muíños de Fortiñón, również na tej plaży często uprawia się nudyzm. Plaża O Adro.

Plaża O Adro. Znajduje się w dzielnicy Bouzas, a jego wymiary to 450 metrów długości i 10 metrów szerokości. Znany również jako piaszczysta część Bouzas, oferuje takie usługi, jak prysznice, fontanny, plac zabaw dla dzieci i promenada. W pobliżu znajduje się również przystań jachtowa.

Plaża O Baluarte. Znajduje się w parafii Corujo, a jego wymiary to 145 metrów długości i 80 metrów szerokości. Znana również jako piaszczysta plaża Corujo, jest jedną z 5 plaż dla nudystów w gminie, posiada usługi takie jak prysznice.

Plaża O Cocho. Znajduje się w parafii Alcabre i ma 150 metrów długości.

Plaża O Cocho da Dornas. Znajduje się on w parafii Alcabre, w pobliżu plaży Samil. Ma 130 metrów długości i 15 metrów szerokości.

Plaża O Mende. Znajduje się w parafii Teis, a jego wymiary to 90 m długości i 20 m szerokości. Plaża ta, znana również jako plaża Mendo lub Rotea, posiada takie udogodnienia jak podjazdy i promenada.

Plaża O Portiño. Położona w parafii Sayanes, jest to ostatnia plaża w zachodniej części gminy Vigo. Ma 100 metrów długości i 14 metrów szerokości i oferuje usługi, takie jak prysznice. Plaża O Tombo do Gato.

Plaża O Tombo do Gato. Znajduje się on w parafii Alcabre i ma 180 metrów długości i 25 metrów szerokości. Posiada ona takie udogodnienia jak parking dla rowerów, prysznice, fontanna, system nagłośnienia, dostosowane usługi publiczne oraz punkt ratowniczy Czerwonego Krzyża. Plaża O Vao.

Plaża O Vao. Położona w parafii Corujo, wraz z Samil, jest najbardziej zaludnioną plażą w Vigo. Ma 800 metrów długości i 45 metrów szerokości, jego granitowy piasek jest niezwykle drobny i biały, a wody zimne i przejrzyste. Na plaży znajdują się m.in. boiska do piłki nożnej, prysznice, fontanny, system nagłośnieniowy, promenada oraz punkt ratowniczy Czerwonego Krzyża.

Ríos de dentro beach. Znajduje się w parafii Teis, a jego wymiary to 50 metrów długości i 9 metrów szerokości. Znana jest również jako plaża Ríos-Rampla (na wschodzie) i Ríos-Pilón (na zachodzie); te dwie nazwy wynikają z faktu, że plaża jest podzielona na dwie części ze względu na obecność stoczni w jej pobliżu. Bliskość tych instalacji przemysłowych sprawia, że jej wody nie nadają się do kąpieli, chociaż znajdują się tam prysznice i fontanna.

Plaża Ríos de fuera. Znajduje się w parafii Teis, a jego wymiary to 86 metrów długości i 10 metrów szerokości. Znana jest również jako plaża ETEA i podobnie jak plaża w Ríos de dentro, jej wody nie nadają się do kąpieli. Jest to jedna z niewielu plaż w Vigo, na której znajduje się ławica małży.

Plaża Samil. Ma 1115 metrów długości i 15 metrów szerokości i jest największą plażą w Vigo, a także najczęściej odwiedzaną przez turystów i gości. Znajduje się on w parafii Nawia i oferuje różne usługi, takie jak: boiska do koszykówki, prysznice, łaźnie, system nagłośnienia, tereny piknikowe, promenada, baseny publiczne, place zabaw dla dzieci, lodowisko, miejsca do pływania dla osób niepełnosprawnych fizycznie, tereny zielone oraz punkt ratowniczy Czerwonego Krzyża. W pobliżu plaży znajduje się również kręgielnia, pole namiotowe, dyskoteki, restauracje typu fast food oraz kompleks sportowy Samil, w skład którego wchodzi boisko do piłki nożnej, trzy korty do tenisa wiosłowego i dwanaście kortów tenisowych. Plaża Santa Baia.

Plaża Santa Baia. Znajduje się on w parafii Alcabre i ma 230 metrów długości i 15 metrów szerokości. Znana jest również jako piaszczysta strefa Borralleiro i oferuje takie usługi jak prysznice.

Plaża Serral. Znajduje się w parafii Oya, a jego wymiary to 52 metry długości i 24 metry szerokości.

Plaża Suacasa. Znajduje się ona w parafii Teis i jest ostatnią plażą we wschodniej części gminy Vigo. Znana jest również jako plaża Cacharela i ma 44 metry długości i 6 metrów szerokości, choć podczas przypływu prawie nie ma na niej piasku.

Plaża Toralla. Jest to jedyna plaża w Vigo zwrócona na południe, nie licząc plaż na wyspach Cíes. Znajduje się ona na wyspie Toralla i jest podzielona na dwie części, ponieważ przebiega przez nią most prowadzący na wyspę. Ma 200 m długości i 20 m szerokości, a jedyny dostęp do niego prowadzi z mostu prowadzącego na wyspę.

Plaża Xunqueiro. Znajduje się w parafii Oya, ma 570 metrów długości i 10 metrów szerokości. Znana jest również jako plaża Fuchiño, La Mosca lub Monduíña i oferuje takie usługi, jak parking dla rowerów, prysznice i fontanna.Plaże w Vigo

Plaże na wyspach Cíes

Gmina Vigo posiada jeszcze 9 innych plaż znajdujących się w archipelagu Wysp Cíes, które należą do Parku Narodowego Wysp Atlantyckich Galicji. 9 plaż Wysp Cíes znajduje się na Wyspach Cíes.

Na Wyspach Cíes znajduje się 9 następujących plaż: Areiña, Bolos, Cantareira, Figueiras, Margaridas, Muxieiro, Nuestra señora de Carracido, San Martiño i Rodas. Ta ostatnia została uznana za "najpiękniejszą plażę świata" przez brytyjską gazetę The Guardian w lutym 2007 r. Rodas to najpiękniejsza plaża świata.

Plaże na Wyspach Cíes

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności