Hiszpania > Asturia (Region)

Playas de Portezuelos y de Riva de Pachón

Plaże Portezuelos i Riva de Pachón znajdują się w asturyjskim okręgu Gozón i należą do miasta Monteril. Stopień urbanizacji i zasiedlenia jest wysoki, a środowisko ma charakter przemysłowy. W złożu występują niewielkie obszary drobnoziarnistego, czarnego piasku oraz sporo czarnego żużla. Przyczyną tego koloru, znajdującego się w osłonie Przylądka Negro, jest dopływ czarnego materiału z ujścia rzeki, który również ma charakter stały. Dostęp dla pieszych jest bardzo trudny. Stopień urbanizacji i zasiedlenia jest bardzo niski.

Aby dostać się na te plaże, należy znaleźć najbliższe miasto, którym jest Monteril. Początek dojścia do obu plaż jest taki sam i nazywany jest przez miejscową ludność Teleférico, który znajduje się w pobliżu Monteril. W Portezuelos nie trzeba skręcać, ale po dotarciu do Riva de Pachón należy skręcić w ścieżkę biegnącą na wschód przez około 900 metrów i zaparkować samochód. Dojazd odbywa się po dość zniszczonej nawierzchni drogi z dużymi śladami po ciągłym przejeździe ciężarówek.

Istnieją obszary, które mogą przyciągnąć uwagę spacerowiczów, niekoniecznie ekspertów, ale zwykłych ludzi, a są to: mokradła zbiornika La Granda, ścieżka nadbrzeżna "PR-AS-25", która prowadzi od latarni morskiej San Juan de Nieva do Cabo de Peñas. Znajdują się tam również pozostałości maszynowni, która została uznana za "przemysłowe dziedzictwo komunalne". Ze względów bezpieczeństwa nie zaleca się korzystania z pojazdów podczas schodzenia na jedną z dwóch plaż.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności