Hiszpania > Asturia (Region)

Playa de Barchinas

Plaża Barcchinas znajduje się w okręgu Valdés, w zachodniej części Księstwa Asturii (Hiszpania) i należy do hiszpańskiego miasta Canero. Stanowi on część Zachodniego Wybrzeża Asturii i jest częścią Chronionego Krajobrazu Zachodniego Wybrzeża Asturii.

Opis

Ma kształt liniowy, średnio 300-310 m długości i 20 m szerokości. Środowisko jest praktycznie nieskażone i średnio zagrożone, a dostęp do niego jest możliwy tylko drogą morską. Złoże składa się z głazów i skał, co w połączeniu z trudnym dostępem sprawia, że jest ono rzadko odwiedzane.

Aby dotrzeć na tę plażę, należy znaleźć najbliższą miejscowość, czyli Busto. Od "Cabo Busto" rozpoczyna się ścieżka w kierunku zachodnim. Trzeba przejść około dwóch kilometrów, a następnie skręcić w lewo, choć na szczyt klifów prowadzi kilka ścieżek. Najczęstszymi gośćmi są wędkarze, którzy docierają na plażę schodząc przez łąki po zachodniej stronie. Na plaży nie ma żadnych usług, a najbardziej polecane zajęcia to wędkarstwo i wędkarstwo podwodne. Należy zachować szczególną ostrożność podczas zbliżania się do krawędzi klifu, ponieważ w wielu miejscach jest ona porośnięta roślinnością..

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności