Hiszpania > País Vasco (Region)
Hiszpania > Vizcaya (Region)

Kanala

Kanala to plaża znajdująca się w okolicy o tej samej nazwie, w gminie Gautéguiz de Arteaga, w prowincji Vizcaya (Hiszpania), będąca częścią Rezerwatu Biosfery Urdaibai.

Obecny obszar piaszczysty jest sztuczny. W 1994 r. stocznia Murueta musiała pogłębić ujście rzeki Guernica w celu zwodowania statku, a wydobyty piasek został zdeponowany na prawym brzegu ujścia, tworząc w ten sposób stały obszar piaszczysty, nawet podczas przypływu.

Na plaży znajduje się parking, a dojście do niej prowadzi po kilku schodkach przez lasek dębowy. W sezonie letnim jest tam prysznic, ale nie ma stanowiska ratownika, choć dyżuruje tam ratownik.

Na tej plaży obowiązuje zakaz śmiecenia, biwakowania, palenia ognisk i wprowadzania psów.

Długość plaży różni się znacznie w zależności od pływów, a podczas odpływów odsłaniają się szerokie zbiorniki ostryg, piaszczyste ławice i błotniste płycizny. Z plaży można wybrać się na długie spacery przez bagna aż do plaży Laida.

Szczególnie w czasie przypływu plaża jest popularna wśród kitesurferów. Na plaży można spotkać również kajakarzy i inne małe łodzie.

W ostatnich latach na piasku, który nie jest przykryty wodą w czasie przypływu, wyrosła cenna roślinność wydmowa, która zapewnia ciągłość plaży i zapobiega zmywaniu jej przez prądy morskie.

Powierzchnia

Pływy niskie: 6.000 m²

Wysoki przypływ: 2 000 m²

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności