Hiszpania > Las Palmas (Region)

Gran Canaria Fútbol Sala

Gran Canaria Fútbol Sala to kanaryjska drużyna futsalowa założona w 1990 roku, która grała w Maspalomas (San Bartolomé de Tirajana) i Las Palmas de Gran Canaria, na wyspie Gran Canaria.

Największe sukcesy drużyna odnosiła na początku lat 90-tych, kiedy to pod nazwą Maspalomas Sol de Europa wygrała Krajową Ligę Futsalu w 1994 roku oraz Puchar Hiszpanii w 1997 roku. Po poważnych problemach finansowych i spadku do Silver Division, zespół przestał istnieć w 1999 roku, kiedy to połączył się z Disoft Informática, tworząc Disoft Maspalomas Gran Canaria. Do tej pory jest to jedyna kanaryjska drużyna, która wygrała krajowe zawody w tej dyscyplinie sportu.

Historia

Drużyna została założona w 1990 roku i w tym samym roku zadebiutowała w Primera Nacional "A", która w tamtym czasie była odpowiednikiem drugiej kategorii hiszpańskiego futsalu. Rok później Gran Canaria awansowała do División de Honor po wykupieniu miejsca innej kanaryjskiej drużyny, Sumarsa Fútbol Sala de Las Palmas. W swoim debiucie w najwyższej klasie rozgrywkowej Gran Canaria awansowała do División de Honor.

W swoim debiucie w najwyższej klasie rozgrywkowej Gran Canaria zajęła miejsce w połowie tabeli, nie kwalifikując się do rozgrywek o tytuł mistrzowski. Jednak w sezonie 1993-94, gdy klub był sponsorowany przez Maspalomas, udało mu się zająć pierwsze miejsce w swojej grupie w sezonie zasadniczym i wygrać ligę hiszpańską, pokonując Caja Castilla-La Mancha. Dzięki mistrzostwu ligi zakwalifikował się do rozgrywek europejskich i dotarł do finału Klubowych Mistrzostw Europy, w którym przegrał z Diną Moskwa. W tym czasie występował pod nazwą "Maspalomas Sol de Europa" i "Maspalomas Costa Canaria".

W połowie lat 90-tych Maspalomas nadal było jedną z głównych "potęg" rozgrywek, a w 1997 roku zdobyło Puchar Hiszpanii ze składem złożonym z takich zawodników jak Cupim. W tym samym roku po raz ostatni zakwalifikowali się do rozgrywek o tytuł mistrzowski, przegrywając w półfinale z CLM Talavera.

Po kilku nieregularnych sezonach, w sezonie 1998-99 drużyna została zdegradowana do Srebrnej Dywizji jako najniższy zespół. W tym czasie instytucja ta przeżywała poważne problemy ekonomiczne i połączyła się z klubem, który niedawno awansował do drugiej kategorii, Disoft Informática, tworząc "Disoft Maspalomas Gran Canaria". Klub ten działał przez cztery sezony, aż w końcu przestał istnieć w latach 2003-2004 z powodu długotrwałych długów. Klub awansował do drugiej kategorii, Disoft Informática.

Palmarés

Futsal First Division (1): 1993-94.

Puchar Hiszpanii w Futsalu (1): 1997.

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności