Hiszpania

Club Deportivo Maspalomas

Club Deportivo Maspalomas to klub piłkarski z siedzibą w mieście Maspalomas, w gminie San Bartolomé de Tirajana (Las Palmas), w Hiszpanii. Zostało założone w 1969 roku jako Club Deportivo San Fernando, pod tą nazwą funkcjonowało do 1981 roku, kiedy to przyjęło obecną nazwę. Obecnie gra w Regional Preferente of Las Palmas.

Historia

Club Deportivo Maspalomas został założony 15 maja 1969 r. w dzielnicy San Fernando de Maspalomas, w gminie San Bartolomé de Tirajana. Pierwsza nazwa klubu brzmiała Club Deportivo San Fernando. Pod tą nazwą klub występował przez dwa sezony w 1. Dywizji Regionalnej, zajmując odpowiednio czwarte i pierwsze miejsce, dzięki czemu awansował do Preferente. Już w tej kategorii klub zmienił swoją nazwę, aby reprezentować cały obszar Maspalomas i reklamować się na całych Wyspach Kanaryjskich. W roku swojego debiutu w Preferente klub został mistrzem i awansował do III Dywizji, debiutując w ten sposób w kategoriach krajowych. Po zaledwie czterech sezonach w Trzeciej Dywizji i dwóch mistrzostwach ligowych, drużyna z Maspalomas awansowała do Drugiej Dywizji B. Drużyna z San Bartolomé de Tirajana rozegrała sześć sezonów w kategorii brązowej w dwóch przedziałach po trzy sezony, przedzielonych jednorocznym pobytem w trzeciej dywizji. Był to bez wątpienia najlepszy okres w historii klubu, ale od tego czasu nastąpiło pasmo złych wyników i spadków, w wyniku których przez ostatnie trzy sezony znajdowali się w 1. lidze regionalnej.

Stadion

Club Deportivo Maspalomas rozgrywa swoje mecze domowe na stadionie w Maspalomas. Stadion posiada bieżnię lekkoatletyczną i może pomieścić 6000 widzów.

Stroje

Dom: biała koszulka, spodenki i skarpetki z niebieskimi akcentami.

Zestaw wyjazdowy: Zestaw wyjazdowy jest w całości granatowy.

Pory roku

Dane klubu

Miejscowości w pobliżu

Copyright © Plaże360 | Polityka prywatności